DEĞİŞİM SÜRECİ

Bu ara bir enerji patlaması ki bendeki sonum hayır olsun. Dünya ayrı dönüyor ben ayrı bir alemde dönüyorum sanki…

Hiç bir şey umurumda olmadan sadece hedefime konsantre olmuş bir şekilde keyifle koşuyorum.

Çevrem bu enerjimi özel hayatımda yeniliğe  yoruyor, aksine özel hayatımın en sakin dönemindeyim !!!!

Bu enerjimin kaynağı kendimi bulmak! Tüm vazgeçtiğim her şeyi arkamda bırakıp yep yeni bir yolda kendimi tanıyorum. Kendimi tanıdığım her gün, kendimi daha çok beğeniyorum. Bu da bende yenilenme enerjisine sebep oluyor. Biliyorum bu yeniler de bir gün eski olacak bu sefer başka yenilikler bulacağım.

Bu yenilenme süreci insanları korkutuyor, ama kendinizi her anlamda yenilemekten korkmayın. Tüp mide ameliyatı oldum, benim bedenim değişti ruhum, arkadaşlarım, işim, çevrem değişmesin istiyorum, ben benim sadece bedenim değişsin diye bu ameliyatı oldum diyenler var.

Evet siz sizsiniz! Ruhunuz siz. Beyniniz siz. Ama zaman zaman ruhunuzun ve beyninizin de yenilenmeye ihtiyacı yok mu? Kullandığımız cep telefonları, bilgisayarlar bile zaman zaman donuyor ve daha hızlı çalışsın diye reset atıyoruz. Baktık reset sonuç vermiyor, cihazımıza format attırıp belleği temizletiyoruz.

Bu ruh yahu, bu beyin! İnsanız ve küçücük cihazlar bile bunu gerektiriyorsa esas formatı kendimiz için yapmalıyız. Zaman zaman kabuk değiştirmek yenilenme süreciniz için, kendiniz için faydalı.

Eğer işse size kilo aldırtan veya bedeninizi bozan işinizi değiştirin veya ara verin. Arkadaş çevresi veya aile eşrafı ise bir süre ilişkinizi dondurun. Kendinize bakın sonra tekrar kaldığınız yerden devam edin. Evlat bile olsa bu kendinizden fazla bir yere koymayın. Çünkü bir süre sonra herkes kendi hayatında oluyor, siz yine size kalıyorsunuz.

Ben sevdiklerinizden vazgeçin demiyorum. Alışkanlıklarınız sizi bağımlı yapıyorsa mutlaka sizi buna iten bir duygu var. Bu duygudan kurtulmak için kendinize önce reset atmanız lazım sonra da baktınız oluyor format atacaksınız. Her zaman her şeyin yolu daha güzeliyle dolar ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Ya daha iyi olur ya da daha kötü olur. Siz hayatınıza daha iyiyi istemez misiniz?

Sağlık bir bütündür. Ruh sağlığı, beyin sağlığı ve beden sağlığı. Hiç biri tek başına bir anlam taşımaz. Bu bir kısır döngü. Biri bozulursa diğerlerini de etkiler. Bu yüzen eğer obezite sonrası bir yola girdiyseniz kendinizi her açıdan tamamlamanız gerekiyor.

Sevgilerimle,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir