Ameliyatım Çok Başarılı Geçti

 

Heyoooo heyoooo heyooooo,

veeeee karşınızda fazla derilerinden kurtulmuş, çok ama çok mutlu, huzurlu, keyifli bir Ceren var.

Bugün ameliyatımın üçüncü günü ve ilk gününden itibaren sizinle tüm sürecimi paylaşacağım.

 

Birinci gün;

Hastaneye geldim, hazırlıklarım başladı. Yeniden doğuşum için yaptırdığım süslerle odamı süsledim. Gerginlik ve stresten tamamen uzaktım. Sizler için sonradan paylaşmak üzere bir de video çektim.

Ardından damar yolum açıldı ve anestezi doktoru geldi. Anestezi de epidural seçeneğini sundu. Sırttaki sinirden içeri bir aparat konuluyormuş ve ağrı kesici ilaçlar ordan veriliyormuş. Önce korktum sonra çok acı çekmemek için kabul ettim. Derken tüm pozitif enerjimle ameliyata alındım. Doktorlar, hemşireler ve tüm ekip o kadar pozitif o kadar cana yakındı ki enerim inanılmaz yükseldi. Sonra 1-2-3 demeye kalmadan hoooop uyku vakti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ameliyatım 9 saat sürmüş, uyandığımd odama geldiğimde cin gibiydim. Hiç ağrım yoktu, narkozun etkisiyle ailemi, arkadaşlarımı ve tüm sevdiklerimi karşımda görünce duygulandım, ağlamaya başladım.

Aneliyattan çıktıpımda üzerimde siyah bir korse giydirmişlerdi. Bir sonda ve iki adet diren takılıydı. Gece saat 23:00 suları birkaç kaşık çorba, yoğurt ve komposto yedirdiler.Ameliyatın verdiği halsizlikle gece boyu hiç ağrım olmadan deliksiz uyudum.

İkinci gün;

Verilen ilaçların etkisiyle ağrısız sürecim devam ediyordu. İyi ki epidurali seçmişim. Kendimi inanılmaz güçlü hissediyordum. Sabah kahvaltısında yarım yumurta yedim. Kendimi çok aç hissetmiyordum ama güçlenmem için proteine ağırlık vermem gerekiyordu. Bir yandan arayanlar bir yandan ziyaretçilerim beni çok mutlu etti. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordum. Saat 11:00 gibi ayağa kalkıp yürüttüler. İlk yürümem çok başarılıydı. Hafif kambur ve düz karşıya bakarak yürünmesi gerekiyor. Dikişler zarar görmesin, baş dönmesi olmasın diye..

Sonda çıktıktan sonra idrar yapmada biraz zorlandım ama takılan serum ve içtiğim sular sayesinde sonunda onu da başardım. Tüm hemşire ve doktorlar güçlü olduğumu ve iyileşme sürecine çok erken cevap verdiğimi söylüyordu. Çok ama çok mutluyum. Evet güçlüyüm, çünkü bu değişimi ben istedim ve çoktan hakettim.

Öğle ve akşam yemeklerim;  çorba, yoğurt ve komposto. Kompostonun sadece tanelerini yedim. Arada ara öğün az da olsa meyve tükettim ve tabii ki Türk Kahvesi keyfimide yaptım 🙂 Verilen ilaçla yine harika bir uyku sürecin oldu.

Üçüncü gün yani bugün;

Bugün kendimi bomba gibi hissediyorum. Yürüyüşüm daha rahat, koridorda attığım turlar daha fazla. İdrar konusunda yine sıkıntı yaşadım ama sonunda su ve serumla rahatlamayı başardım. Direnler baya azaldı. Doktor ve hemşireler bu süreçten daha da memnun. Korkulacak en ufak bir ağrı, acı yaşamadım. Bugün de latte keyfimden ödün vermedim. Geleb gidenlerle gülüşmeler, kahkahalar havada uçtu. Çok rahatım ve vücudumu çok merak ediyorum. Ameliyatta göbeğimden çıkan yağlardan yüzümdeki çukurlaşan bölgelere ekleme yapılmış.

 

Beni ziyarete gelen misafirlerime ayrıca özel olarak yaptırdığım rebirth bilekliklerinden hediye ettim. Şans, uğur getirmesi dileğiyle..

Taburcu olma günüm henüz belli değil, ama keyfim çok yerinde. Taburcu olmaya hiiç niyetim yok:))))) Tüm Estetik Intermational ailesine, Bülent Cihantimur’a ve Selçuk Aytaç’a, tüm çalışanlara, hemşirelere sonsuz teşekkürler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir