Bu Benim Öyküm

Selam Rebirths’ler,

Bu benim öyküm ama yaralı değil..

Aksine azimli, kararlı, güçlü, deli dolu, eğlenceli bir öykü bu.

Geçenlerde bir arkadaşım dedi ki; ” Değer miydi yıllarca o kadar kilolu olmaya, sağlıksız beslenmeye? Tüp mide, vücut germe derken ameliyat üzerine ameliyat oldun, olacaksın. Korkmuyor musun?”

Evet, değer idi!

Eğer şuan bu kadar güçlü bir şekilde ayakta duruyorsam ve iradeli, kararlı, azimli biriysem bunu 70 kilo vermeme borçluyum.

Arkama dönüp baktığımda ”keşke” demiyorum. ” İyi ki” diyorum. Bu yolun bana kazandıklarını düşünüyorum. Nedenleriyle zaman harcayıp, keşkeler içinde boğulmuyorum.

Nasıl sorusunun cevabını bulmaya konsantre oluyorum.

Bu süreci neden ben yaşıyorum değil de  bu süreci en iyi nasıl atlatırım gibi..

Neden kilo aldım değil de nasıl kilo verebilirim gibi…

Neden sarkık derilerim oldu değil de nasıl sarkık derileri yok ederim gibi…

Nedenlere takılıp kalsaydım asla şuan bulunduğum noktada olmazdım. Aksine olduğum yerde sayar, kiloma kilo katardım. Hayatta deneme yanılma yöntemlerim ile öğrendiğim en güzel şeylerden biri nedenlere takılmadan nasıl sorusuna çözüm aramak.

Ben eskiden de mutluydum, bundan sonra daha da mutlu olacağım. Ruhuma yakışan bedene sahip olmak için, hedefime tam anlamıyla ulaşmak, başladığım işi bitirmek için bu kararı aldım. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ve üç gün sonra yeniden doğuşumun ikinci bölümüne başlıyorum.

Heyecanlıyım, evet itiraf etmem gerekirse korkuyorum ama neyden korktuğumu bilmiyorum. Bu korkuyu nasıl yenebilirim diye düşünüyor, ve içinde bulunduğum AN’ı yaşıyorum.

Eminim ki bu akşam kafamdaki sorular cevap bulduğunda korkularımdan eser kalmayacak.

18.00-20.00 saatleri arasında Estetik International Quasar’da sevgili Selçuk Aytaç Post Bariatrik Cerrahi ile ilgili tüm merak edilen soruları cevaplayacak.

Bekliyoooruuzzz.

Sevgiler

Ceren S.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir