Bugün biraz duygusalım

Bana değişim hikayeni burada yazar mısın diye teklif ettiklerinde önce yapabilir miyim diye çok düşünmüştüm. Şimdi ise sizlere içimi döken belki yazdıklarımı okurken evet Sarita seni çok iyi anlıyorum diyen iç seslerinizi duyar gibiyim. Bu da beni mutlu ediyor.

Eğer benim gibi tüp mide ameliyatı olmuş hedef kilonuza ulaşmış ve birinci raundu kazanmış olarak hissetseniz de şimdi okuyacaklarınız duyduklarınız ile benzer cümleler olacaktır. Duymadıysanız da hazır olun.

1.Raounda açılımı;

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için, biraz daha açalım fit olmak diyelim, kendinle barışmak diyelim, Aile, sevgili, eş, dost, çocuk ve dış etkenler diyelim. Uzun bir süreçte kararlı olduğum için galip çıktım. Lütfen raunt da açılımınız ne olursa olsun önce kendiniz için ne kadar değerli olduğunuzu bilin. Bu seçimi siz başkaları için değil kendiniz için yapın. Önce kendimizi sevmeyi öğrenmemiz gerekiyor.

Neden kilo aldığımızı inanın bizden başka kimse bilemez bilimsel olarak belki evet ama bunun altında yatan psikolojik nedenlerin neden size bir yeme alışkanlığı getirdiğini.

Sarita harikasın çok güzel kilo verdin gurur duyuyoruz seninle. Evet arkadaşım bende kendimle gurur duyuyorum ama…. Hesapta olmayan aynaya her baktığında kendini takdir eden Sarita iki sene sonra aynaya bakmaktan tekrar çekinir oldu. Bunun la da başa çıkarım diye kendime söz verdim. Çünkü bir kere barışmıştım aynadaki ben le.

2.Raound başlıyor;

Araştırmaya başlamıştım kimselere çaktırmadan. Obezite cerrahisi sonrası sarkan derilerimden nasıl kurtulabilirim? Bunu duyan dış sesler J başladı ne gerek var Sarita demeye… İyi düşündün mü? Ay şekerim sen her halinle güzelsin? Saçmalama… Kim görüyor ki? İşte Kim görüyor ki sorusunu soran kişi tam beni 12 den vurmuştu. O kim bendim. Ben aynada kendimi görüyordum.

İstanbul’a ablamı ziyarete gelmiştim. Hani bir şeye kafayı taktığınızda hep karşınıza çıkar ya o günde bir arkadaşım vasıtasıyla Ceren Saltoğlu’nun söyleşine katıldım. Dur bakalım Sarita nasıl olacak bir izle dedim. Op.Dr.Selçuk Aytaç ile tanıştım. Her şey mucize gibi gelişti. Bunu doktoruma anlattığımda esas mucize sensin Sarita dedi. Şimdi bunu da beraber başaracağız dedi. Doktorumda beni cesaretlendirince 10 gün sonra karar verip İsrail’den işimden izin alarak İstanbul’a geldim.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonumun üzerinden tam 1ay 6 gün geçti. İyi ki de olmuşum. Kim ne derse desin önemli olan sizsiniz bunu hiç unutmayın.

Aynaya bakan Sarita şimdi dümdüz bir karın ile göz kırpıyor.

Sevgiler benden size Sarita…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir