Ceren Saltoğlu

Ben Kimim?

Merhaba

Adım Ceren, 31 yaşındayım.  Tam bir İstanbul aşığı, Fenerbahçeli ve kendimi bildim bileli Kadıköylüyüm. Yaşadığım ülkeyi, şehri, semti, sokağı, apartmanı, evimi, odamı çok seviyorum.  Bu küçük bilgilerden anladığınız üzere yükseleni ‘’terazi’’olan tipik bir ‘’yengeç’’ burcuyum. Bazen duygusal, bazen mantıklı, bazen inatçı, bazen mülayim, bazen dengeli, bazen dengesiz karışık bir ruh halim var.

 Zaman zaman karar verme konusunda çok zorlanıyor zaman zaman da aniden karar veriyor ve bu kararımdan asla dönmüyorum. Ah şu burçlar yok mu şu burçlaaarJ Hep dolunay, hep enerji, hep güneş, hep ay, hep dünya suçlu. Benim hiç kabahatim yok! Billah yok

İşte ben de tam bir buçuk sene öncesine kadar suçu hep ay, yıldız, güneş moda hangisiyse ona atanlardanım. Obez olmamın suçlusu bence, ben hariç herkes idi.

 

Taaaa ki bir kış günü fırtınada başıma tuğla düşene kadar  Şaka bir yana etkisi böyle oldu diyebilirim.

 Sizlerle bu blog da buluşma nedenim ise; kilolu dönemlerimde hissettiklerim, geçirdiğim tüp mide ameliyatı. 70 kilo verip kendimden yeni bir ben oluşturup yinede mutsuz olmam… Mutsuzluğumun nedenleri, kilo verimi sonrası vücudumda oluşan deformasyonlar, sarkıklar ve 52 bedenken cesaretle giydiğim kıyafetlerimi 36-38 bedenken giyememe durumumu, kilolu dönemlerimden daha çok öz güven kaybımı, vücut germe ameliyatına karar verme sürecimi ve ameliyat sonrası gün ve gün yaşayacaklarımı paylaşacağım.

İlk blog yazımı kendimi tanıtmaya ayırmak istedim.  Bu bloğun sadece ben yazayım, siz okuyun şekliyle sürüp gitmesini istemiyorum. Eminim ki birçoğunuz ile ortak duygular yaşıyoruz. İnteraktif olarak soru-cevaplar ile tüm merak ettiklerinizi, yaşadığım ve yaşayacağım tüm süreçler ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bu sadece benim yeniden doğuşum olmasın, kilolarından veya kilo verimi sonrası oluşan deri enkazında, ruhunu bedeninin içinde iyi hissetmeyen herkesin yeniden doğuşu olsun.

Hazır mısııııııııııınıııııııııııızzzzzzzzz?

Ben hazırım

Nam-ı diğer Rebirth by Cero

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir