Dikkat! Fazla Endorfin İçeriyorum, yaklaşma!!!

Ya da yaklaş :)))) Neden mi çünküüüüü spora başladım!!!!!!!!!!!

Daha önce de söylediğim gibi artık ruhumu, bedenimi tanıdım. Benden beklentilerini biliyorum. Onlarla çok güçlü ve sağlam ilişki kurdum. İletişim sorunumuzu da çözdüğümüze göre hepimiz verdiğimiz sözleri tutuyor ve üzerimize düşeni yapıyoruz.

Dün akşam bir arkadaşımla obezite sonrası dönemimi, tüp mide operasyonu olduğum dönemi ve kilo verdikten sonraki estetik sürecimi konuştuk. Bu kadar derin miydi dedi? İzler…? Evet bu kadar derin ama kapanmayacak izler değildi dedim! Bu izler bedenimdeki post bariatric sonrası oluşan izler değil. Ruhumda kendimle inatlaşmam sonucu kendi kendime oluşturduğum yaraların izleri. Ama bitti gitti denize attım ben onları.

Peki ya bedenindeki izler diyeceksiniz?

Siz hiç bir savaştan başarıyla çıkıp iz taşımayan gördünüz mü? Bedenimdeki izler benim zaferim, başarım, imzam. Yan yan gözler görmüyor değilim de o yan gözler yağlı popolarına bakıp vah tüh desin lütfen. Benim başarımdan uzak durun!

Şaka bir yana; savaş demişken biliyor musunuz? Bir insan en çok kendiyle savaşır ve en zor da kendini yener. İşte o kendini yenen insan var ya her şeyi başarır. Çünkü başarının tadını almıştır, çünkü artık tüm zaferler o kişi içindir. Çünkü o kişi ne istediğini artık hep bilir.

İşte spor da bu ruhumdaki izleri süpürüp geçirecek. Sadece bedenim için değil ruhum için başladım spora.

Yürüyorum, yüzüyorum, egzersiz yapıyorum ve grup derslere giriyorum. Eskiden yani tüp mide operasyonundan önce spor denemelerimde nasıl komiktim anlatamam. O pilates topunun üzerinde yuvarlanıyordum. Evet çok da eğleniyordum ama verimini alamadığımı hissediyordum.

Şimdi mi? hahahahhaytttt.. Giyiyorum göbeği açık sporcu atletimi, renkli parlak taytımı veeeeeeee kendime güvenimin ruhuma yansımasıyla hakkını vererek sporumu yapıyorum.

Bir tek yüzme konusunda belden aşağı sorunum devam ediyor. Bacaklarım hala beni çok rahatsız ediyor, bana ait değil. Şuan o fazla derileri misafir olarak görüyorum. Onlar da gidecek ve tamamen hak ettiğim bedene sahip olacağım.

Bu yazıda spor görselleri paylaşmayacağım. Daha ileri bir dönemde belki güzel sürprizli fotoğraflar olur 😉

Sevgilerimle

Ceren S.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir