Geçmişten bugüne anılar!

Herkese Merhaba,

İki gündür duygusal anlar yaşıyorum. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek üçlemesinde sıkışıp kaldım. 

Dün bir arkadaşımla Kadıköy-Opera pasajına arkadaşım için gece elbisesi bakmaya gittik.

İstanbul’da Anadolu Yakasında yaşayanlar bilir, Opera Pasasjı,  Kadıköy’de abiye elbiseleriyle ünlüdür. Her yaşa ve her zevke göre aradığınızı rahatça bulabiliyorsunuz. Ama ben bundan 2 sene önce bulamıyordum. Bulduklarımda 50 yaş kayınvalide elbiseleriydi. Gözlerim sulu sulu mağazalardan çıktığımı bilirim.

Gelelim tüp mide sonrasına; geçtiğimiz Nisan ayında en yakın arkadaşlarımdan biri evleniyor. Tabii ben 38 bedenim. Heyecanla Opera Pasajına elbise bakmaya gittim. Nasıl olsa zayıftım, tüm giydiklerim üzerime yakışacaktı. Maalesef öyle olmadı! Kol kapansın, göbek sarkıkları kapansın diye diye eskisinden farksız dolaştım.

Sonunda simsiyah bir elbiseyi mecburen aldım ve çıktım.

Dün kendim için gitmememe rağmen korselide olsam dayanamadım ve elbiseleri tek tek denedim. Hepsi sanki benim için dikilmişti. Bu sefer mutluluktandı gözümden akan yaşlar… Bir an eski günler canlandı gözümde, vaaaaaay be dedim içimden, eeeee bana helal olmasın da kime olsun:) Her konuda mütevazı olurum ama başarılarım, istikrarım, azmim, sabrım konusunda asla!

Bu kez yine elim boş çıktım pasajdan ama bu sefer ihtiyacım olmadığı için, kendi irademle almadım. Biliyorum ki artık istediğim elbiseyi istediğim her yerde bulabilirim.

Artık kol kapansın derdi yok!

Artık göbek çıktı derdi de yok!

eeee sütyene de ihtiyacım kalmadığına göreeee; yaşasın özgürce giyinmek.

Podyumlar beni bekleeeer!!! {yine çok uçtum :)))) }

Şaka bir yana; bu duyguyu ancak yaşayanlar anlar. Yeniden doğuşumun en büyük mutluluklarından ve değişimimin farkındalık kazandığı gündü, dün.

Teşekkürler hayat, sesimi duyduğun ve hayallerimi gerçekleştirdiğin için!!!

Hayallerim gerçeklerim oldu. Asıl şimdiden sonra değişim başlıyor..

Bu değişime tanıklık etmeye ve benimle heyecanlanmaya hazır mısınız?

Not: Elbiselerle fotoğraf çekilmesine izin verilmediği için çekemedim. Ama en yakın düğün için alacağım elbisenin üzerimdeyken fotoğrafını çekip, paylaşacağım.

Sevgiler

Ceren S.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir