Hikayeler aynı, karakterler farklı

Ortak yaşamlardan mutlu başlangıçlar oluşturmak…

Tatlı mı tatlı hikayeleri birbirinden etkili iki arkadaşım oldu.  Aynı dönemlerde benzer duygular yaşayan 3 kişiye saatler yetmedi. Meğer  ben tek değilmişim, meğer onlar da tek değilmiş.

Şeyda; 18 yaşında tanışmış tüp mideyle.. Şuan 5 senelik tüp mideli. Aramızda en tecrübeli Şeyda. Sakın yeni midenize haksızlık yapmayın, genişletmeyin, kurallara uyun. Uyamadınız mı ? Bugün ameliyat olmuş gibi sil baştan başlayın, mideniz hala küçükken kıymetini bilin dedi. Şeyda yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı tüp mide sonrası hem kilo almış hem anoreksiya ve blumiaya yakalanmış. Şimdi çok güzel, çok sağlıklı bir iç mimar adayı.

Cenk; 34 yaşında ve yaklaşık 2 yıl önce tüp mideli olmuş. Ben yemeği çok seviyordum, inanılmaz zevk alıyordum diyor 🙂 Künefenin şerbetine pide bananlardandım diye kahkahayla anlattı 🙂 Pull and Bear’ın önünden geçemezken şimdi xs kazak giyiyorum, ötesi varmı diyor:) Kendini tüp midelilere adamış, içinde bu konuda inanılmaz bir enerji var. Ben kurtuldum herkes kurtulsun, obez insan kalmasın diyor.

Şeyda yaşından dolayı şanslı, yaşı küçük olduğu için sarkma yaşamamış. Cenk ise sporla kilo verim sürecini tamamlamış ve sarkma problemi çok olmamış. Ama bu kişiye göre değişiyor. Sporla da olsa sarkma problemi yaşanabiliyor. Saç dökülme hepimizin baş problemi. Şeyda kilo verim sürecinde mezoterapi yaptırmış. Yaşı küçük ama inanılmaz bir araştırmacı ruhu var. Cenk ise benim gibi kendini kadere teslim etmiş. Ne prp, ne mezoterapi yaptırmamış.

Ben pişmanım dedim. Şimdiki aklım olsaydı, birileri beni uyarsaydı mutlaka prp veya mezoterapi yaptırırdım. Onlara dikişlerimi gösterdim. Önceki sarkmış kolumu ve şimdiki halini gösterdim. Şaşırdılar, 1,5 aylık ameliyatlı kol bu derece iyileşir mi dediler 🙂 Ne morarma yaşadım, ne kızarıklık yaşadım. Ameliyattan çıktığım günden beri hızla iyileşen dikişlerim var, aman maşallah.. Teşekkürleer canım doktorum Selçuk Aytaç.

Bunların dışında yediklerimizi, içtiklerimizi, duygularımızı, kiloluyken yaşadıklarımızı, çevremizdeki şekilcileri, bizi kilo almaya ve ameliyat olmaya iten sebepleri konuştukta konuştuk. Saatler yetmedi. Obeziteyle savaş ve post bariatri için öyle güzel projeler düşündük ki, haydi burası sürpriz olsun 🙂

Düşünsenize şuan obez derecesinde kilolusunuz, kilo veriyor ve incecik oluyorsunuz. Sarkıklarınız için bir operasyon daha geçiriyorsunuz… Haydi kendinizi olmak istediğiniz bedende hayal edin ve vakit kaybetmeyin.

Aynı dönemlerde benzer duyguları yaşayan 3 tüp mideli olarak biz sizi hayal ettik. Siz de Ceren, Şeyda,Cenk olabilirsiniz. XXL’dan XS’a düşen bir hikayeniz olsun.

Sevgiler

Ceren S.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir