İnanmak, basamakların çıkamadığı yere kanatlarınla tırmanmak

 

İnanmak, basamakların çıkamadığı yere kanatlarınla tırmanmak..

Kendime en yakın hissettiğim söz!

İnandım, basamakların çıkamadığı yere kanatlarımla tırmandım ve başardım.

Bugün tüp mide yapan doktorum Bora Koç’un ekibinde beslenme düzeniyle ilgili kontrolüm vardı. Tartıldım ve sonuç mükemmel. Ödemli halim 61kg, 3,5 kiloya yakın ödemim var ve 4 kg yağım kasa çevrilmiş.

sağ kolumda 600gr, sol kolumda 600 gr gövdemde 3,5 kg , sağ ve sol bacağımda toplam 7kg yağ var. Bu günler benim için hayaldi. Hayallerime inandım, yolumda sabırla yürüdüm ve amacımın büyük bir bölümüne ulaştım. Çoğu bitti azı kaldı.

Bugün kontrolde ilk defa ağzımdan şu cümle çıktı; artık zayıfladığımı görebiliyorum! dedim.

Son 22 gündür yani vücut germe operasyonumdan beri o kadar mutluyum, enerjiğim, huzurluyum, keyifliyim ki bu ruh halimi kimsenin bozmasına izin vermeyeceğim.

 

Kontrolümde tüm ekip bu ameliyata ne kadar çok hazır girdiğimi söylediler. Ordaki hastalarla süreci paylaştım. Çoğuna umut oldum. Hepsindeki en büyük soru işareti kilo verme sonrası sarkma sorunuymuş. Beni bu şekilde mutlu ve enerji dolu, sağlam görmek onları hem umutlandırdı hem keyfilendirdi. Eminim kilo verme süreçlerinde sarkık problemi takmadan daha rahat yollarını tamamlayacaklar.

Artık benim yolum başka yokuşlarım başka. Bir sonraki ameliyatlarımı şimdiden iple çekiyorum. Sıkı dur hayat bu yaz benim yazım olacak!!!!

Sevgiler

Ceren S

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir