Kasımda Bambaşka Sarita …

Gün geçtikçe kendimi daha çok seviyorum. Beyaz perdeye yansıyan ne güzel bir filmdi Kasımda Aşk Başkadır. Derinlerde bir yere fırlatır atar beni. Neyse konumuz bu değil film eleştirmeni falan da değilim ama aklıma geldi işte.

Biliyorsunuz artık İsrail’e döndüm. Dönmeden önce sevgili ablamın doğum günü idi. Ona dönmeden bir sürpriz hazırlamak için kolları sıvadım. Adı üzerinde sürpriz olduğu için iş başa düştü ve tatlı yeğenlerimde iş birlikçilerim oldu. Hummalı bir çalışmaya başladık. Tüp mide ameliyatı sonrası geçirmiş olduğum estetik operasyonlar sonrası ilk defa araba kullandım. Ne garip geliyor şimdi bu cümleyi kullanmak demeyin sakın. Nede olsa bir tedirginlik var yanlış bir şey yapmak istemiyorum sonuçta. Paylaşımlarımın size iyileşme sürecimde bir yol haritası olacağı inancını taşıyor arada bir de dertleşiyorum sizlerle.

Adı üzerinde sürpriz, çaktırmadan yapmak lazım ve koşturmak lazım.

Yavaşla Sarit koşmayı bırak ve arabayı seç dedim :)) Hadi bakalım dedim. İnanın çok rahat oldu rahat hareket edebildiğimi gördüm. Dipnot geçiyorum kilo verme sonrası estetik operasyon sonrası doktorumun vermiş olduğu korseyi giymeye devam ediyorum. Bir sure daha giyeceğimi biliyorum Selçuk Hocam dedi. Olsun ben kendimi korsemle daha rahat ve güvende hissediyorum. Doktorumun dediği her şeyi uygulamaya çalışıyorum. Kısacası çok söz dinliyorum.

Kendi ellerimle bir pasta yapmak istedim ablama. Bunun için gerekli olan tüm malzemeleri temin ettim. Bir pasta yaptım ki uzun zaman sonra ben bile inanamadım kocaman bir aferin verdim kendime. Pastam hazırdı. Bende hazırlanmalıydım. Her birimiz bir bahane uydurarak ablam eve gelmeden sırra kadem bastık. Ailecek sevdiğimiz bir mekan ile anlaşarak 20:30 gibi toplanmaya karar verdik. Hafta arasına denk geldiği için ablamda rutin davranışlarımız olarak kabul edip nasıl olsa Sarita gitmeden hafta sonu bir şey yapabiliriz diye düşünmüş olabilirdi. Çocuklarda okulda ve işte. Oysa biz ne iş peşindeyiz bir bilse.

Ve o an,

Perdeler açılsın Kanada dan özel doğum günü için gelen arkadaşı ilk sürprizi yaparak ablamı şaşırtırken ikinci şoku da bizle beraber mekanda yaşadı.

Mutluluk, neşe, gözyaşları ve kahkahalar hepsi bir arada. Sevdiklerim ve yeni bir ben. Daha ne isterim ki.

Obezite cerrahisi sonrası sarkmalarımdan kurtulmak için geçirmiş olduğum estetik sonrası hayatın içinden kopmadan ve çok fazla abartmadan, gecenin finaline pasta damgasını vurmadan dans bile ettim.

Ertesi gün uçuş vakti…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir