Mentor mü, koç mu hoç mu bilmem…

Yeni title’ımı sevgili ekip arkadaşlarımdan Emel ” Mentor” olarak tanımladı.  Akıl hocası falan değilim hiç de sevmem akıl vermeyi. Herkesin bir aklı var ve herkes bunu kullanabilir. Ben sadece naçizane deneyimlerimi, duygularımı, yaşadıklarımı anlatıyorum. Hani hep derler ya hayat inişli-çıkışlı bir yol diye…

Aynen tam da böyle bir yol! Bu yolda zaman zaman başarılı zaman zaman başarısız oluyoruz. İşte bende bugüne kadar ki başarısızlıklarımı nasıl başarıya çevirdiğimi gururla anlatıyorum. Bu dünyadaki tek obez ben değildim, bunları tek yaşayan da ben olmayacağım. Sadece bu yolda insan güçlenmek için güzel örnekler görmek istiyor. Ben ne kadar doğru bir örneğim bilmiyorum ama hayallerimi gerçekleştirip başardığımı biliyorum.

Tüp mide dönemi sonrası bana bunları yaşayacağını biliyor muydun diye sorarsanız hissediyordum ama tümüyle bilemiyordum. Sadece önce kendime sonra Allah’a  inandım ve bir yola çıktım. Bildiğim şey yola inanarak çıkanları Allah yolda bırakmaz. Hedefler ulaşılmak içindir.

Sonra madem bunları yaşadım demek ki bir sebebi var dedim. Şifa vermek için doktor olmak gerekmiyormuş. Bu şekilde de şifa veriliyormuş.

Demek ki benim yıllarca şişman yaşamam, diyetler yapıp başarısız olmam, sürekli kilo verip-almam, obezite cerrahisi tüp mide operasyonu gerçekleştirmem, sonrasında post bariatric vücut germe operasyonlarına karar vermem, Estetik International ile tanışmam ve şuan burda bunları yazıyor olmam boşuna değil. Birilerine sesimi duyurup yollarında ışık olmak çok güzel bir duygu. Emel mentorluk desin, siz koçluk diyin adı çok önemli değil ama bugün tüp mide operasyonu sonrası vücut germe operasyonu geçirmek isteyen hasta, tahlil sonucundan sonra sabah annesinden önce beni arıyor ise ben gerçekten hedefime ulaşmışım.

Hedefler hiçbir zaman ulaşılmaz değildir ve siz doğru yoldan doğru adımlarla yürüdükçe hedef kendine ulaştırır.

Yaptığım şeyin adı her neyse bu şeyi çok seviyorum. Belki biz bu işe başka bir isim buluruz 😉

Sevgilerimle,

Ceren S.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir