Post Bariatrik Sonrası Spor!

Merhaba,

Tüp mide veya Obezite Operasyonları sonrası diyoruz duruyoruz. Kiloları veriyoruz. Zayıflıyoruz. Deri sarkması problemi yaşıyoruz. Haydi bir de vücut germe operasyonları serüvenimiz olsun. Birinci etap bitti, ikinci etap başlasın diyoruz. Size bitiyor mu?

Tabii ki bitmiyor. Sadece yememek, kilo korumak veya vücut germe ameliyatı olmak çözüm değil. Deri kendini çabuk bırakan bir organizmadır. Hele ki benim gibi kalitesiz ve yumuşak bir deriye sahipseniz spor hayatınızın vazgeçilmezi olmalı!

Şuan iki aşamalı planlanan ve ilk aşaması; kol germe, meme dikleştirme ve karın germe olarak sonuçlanan post bariatrik sürecimin yedinci ayındayım. Henüz daha çok yeni olmasına rağmen kollarım ve karnım gerginlikten uzaklaştı ve spor yap, bizi gerginleştir diye benimle kavga ediyorlar ve alenen beni tehdit ediyorlar. Eğer sen bize gereken özeni göstermez ve bize zaman ayırmaz isen biz yine kendimizi salarız!

Tam rahata kavuştum üst bölge bitti, sıra bacak ve sırtta derken vücudumun başka bir isteğiyle karşı karşıya kalıyorum. Artık organlarımla kavga etmeyeceğim. Midem ile olan barışmam, derilerim için de geçerli. Düşünebiliyor musunuz? Artık beni vücudum yönetiyor. Eskiden vücudumun ve organlarımın dilinden anlamıyor, anlasam da anlamamazlığa geliyordum. Doğru iletişim kuramıyorduk. Ama şimdi ben onların dilini anlıyorum ve onlara istediklerini veriyorum. Onlar da beni mutlu ediyor. Gördüğünüz gibi trade-off yine devreye girdi.

Herkes mutlu olduğuna göre ben artık spora başlayabilirim. Şimdilik açık havada yürüyüş, yüzme ve pilates yapmayı düşünüyorum. Böylece hem bedenimi hem ruhumu sağlıklı bir şekilde besleye bilirim.  Haftada üç gün olmak üzere hepsini birer kez tekrarlar isem herkesin dediği olur. Yine mi pazarlık yaptım ? :)))))) Yok canımmm başta anlaşalım!!! Sonra işler değişiyor, bir taraf mağdur oluyor. Ben sporumu yapıp, zaman ayırıp, hakkını vereceksem bir de üstüne istediğim sonucu alamazsam, kazığı yersem bozuşuruz ://///

Gerçi bedenim bana ait, mayası temiz, belki üzdüm ama temeli sağlam. Beni yarı yolda bırakmaz. 🙂

Kısaca; yine yeniden ”spor günleri” başlıyor. Önümüzdeki zamanlarda  öncesi ve sonrası değişimi görsel olarak da paylaşacağım.

Sevgiler,

Ceren S.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir