REBIRTH OLMAK AYRICALIKTIR!

Merhaba Rebirth’ler ve Rebirth adayları,

Sizlere Rebirth diyorum ama geçtiğimiz günlerde yola daha yeni başlayan bir tüp mideli arkadaşım bana ” ben kendime rebirth demek istemiyorum” dedi.

Neden? diye sordum.

Çünkü ben yeniden doğarsam geçmişimi unuturum. Benim sadece fiziğim değişiyor. Ben aynı benim, hiçbir şey değişsin istemiyorum dedi.

Sen öyle saaannnn küçük hanım dedim. Sizin yeniden doğmanız demek ya da kendinize ”rebirth” demeniz geçmişinizi bir hamlede yok saymanız demek değil. Sizin artık yeni bir görünümünüz doğuyor. Kiminiz için bu yeni bir bedenle tanışmak, kiminiz için çok eskilerde belki öğrencilik dönemleri, belki evliliklerinin ilk zamanlarında bıraktıkları bedenlere yeniden sahip olmaları..

Bir karar verip değişim yoluna girdiyseniz, üzerine de obezite cerrahisi operasyonu geçirdiyseniz siz yeniden doğmak zorundasınız! Bir kere mideniz eski mideniz olmayacak! Beslenmeniz değişiyor, miktarlarınız bebek porsiyonlarıyla başlıyor. Ameliyattan sonra bir süre sadece sıvı döneminiz oluyor…vs

Sonra bir bakmışsınız bebek şekilleniyor. Sizin bebeğiniz vücudunuz, beyniniz kısaca kendiniz siniz. Kendinizi yeniden büyütüyor, kendinizi yeniden şekillendiriyorsunuz ve bu sürede gerçek ruhunuza kavuşuyorsunuz. Zayıfladıkça başarıya yaklaşıyor, başarıya yaklaştıkça da öz güven artışını hissediyorsunuz. Bazılarınız hiç kullanmadığı hayır kelimesiyle tanışıyor, bazılarınız yıllarca katlanmak zorunda olduğunu düşündüğü eşlerinden boşanıyor, bazılarınız delicesine bağlandığı işinden bir dakika içinde aldığı bir kararla istifa ediyor, sektör değiştiriyor…. Bu örnekler o kadar çok ki.  Trafikte çok sıkışıp, kıvranıp kendimizi bir benzincinin tuvaletine zor attığımızda bile ”oh be dünyaya yeniden gelmiş gibiyim” demiyor muyuz?

Buradaki yeniden dünyaya gelmenin vurgulandığı rahatlamayla kilo verip değişime kavuşmanın rahatlaması arasında çok fark yok arkadaşlar 🙂

Önce ameliyat oluyorsunuz, sonra kilo veriyorsunuz, sonra hayatınıza birçok yenilik giriyor. Hayatınızdan da birçok eski çıkıyor.

Çevreniz değişiyor

İşiniz değişiyor.

Arkadaşlarınız değişiyor.

Eviniz değişiyor.

Yatağınız ve yatağınızı paylaştığınız hayat arkadaşınız değişiyor.

Siz değişiyorsunuz. Fikirleriniz ve alışkanlıklarınız değişiyor. Uzaktan göründüğü kadar güllük gülistanlık bir değişim değil bunlar. Hiçbir doğum sancısız olmaz. Ama doğum sonrası bebeği kucağına alıp, kokusunu kokladığında o sancıyı hatırlamaz anneler..

Bu da öyle işte, sancıları geride bırakıyorsunuz. Yeniden doğuş size ne zaman mutsuzluk getirir biliyor musunuz?

-Bu değişimi kendiniz için değil, başkası için yapıp gereken değeri görmediyseniz!

-Bu değişim sonunda hedeflediğiniz görüntüye sahip olamayıp sarkmalar, çatlaklar yaşıyorsanız!

-Bu değişime psikolojik olarak hazır olmadan bu yola çıktıysanız.

-Bu değişimi kabullenmeyip eski alışkanlıklarınızdan kurtulamadıysanız!

Hoooop başladığınız noktaya döner bağımlı olduğunuz şeylere geri dönersiniz.

Yani siz isteseniz de istemesiniz de rebirth oluyorsunuz.

Güzel yanından bakın, Polyanna olmak bazen iyidir. Başardığınızda sizin bir başarınız olacak. Güçlü ve zayıf yönlerinizi bileceksiniz. Kendinizin swot analizini yapmış olacak, hedefinize ulaşmış olacaksınız. Bu herkese nasip olmuyor:) REBIRTH OLMAK AYRICALIKTIR!

NOT: İki yıl önce bugün 7 şubat için gün sayıyordum. Bir yanım başaracağıma çok inanıyor diğer yanım ise korkuyordu. Azmim ve isteğim korkularımı yendi. İradem bana yardım etti, beynim duygularımı yönetmeme yardımcı oldu, beni güçlendirdi. Kısaca bu değişimi sadece ben değil yaşam faaliyetlerimi sürdürdüğüm tüm organlarım istedi. Beynim, kalbim ve ruhum çok güzel bir ekip oldu. Yıl 2019 ve ben neredeyse bu yolu tamamladım. Bu ekibin tüm destekçilerine sonsuz teşekkürler ♥️

Sağlıklı ve hedefinize bir adım daha yaklaştığınız bir hafta olsun.

Sevgiler

Ceren S.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir