ŞEYTAN PAPUCU YARIM ÇIK DIŞARI OYNAYALIM

Bugün itiraf köşemden sizlere sesleniyorum.. Etekteki tüm taşlar dökülsün mü? Günlerden dürüstlük olsun mu?
Günlerdir çevremden gelen eski fotoğraflarım karşıma çıkıp çıkıp duruyor. Siz unutmaya çalışsanız da insanlar maalesef unutmaya çalışıp, çöpe attığınız eski bedeninizi hooop önünüze çıkarıveriyorlar.


Son aylarda da kafamın karışık olduğu bazı durumlar vardı ki üst üste geldi derken, bir an şeytan bu ya; en zayıf anımda yakaladı beni!

”Cereeennnn sen eskiden daha mutluydun, şu gülüşüne bak! ” Şuan böyle gülebiliyor musun? Hani kilo verdiğinde şunlar olacaktı? Hala şu şu şu konularda hayatın aynı! Git çikolata, tatlı, pasta, börek ye senin hakkın git mutlu ol!!!
Sonra bir an o fotoğraflarda gülüşümü gördüm, gözlerimdeki ışıltıyı gördüm. Allah Allah haklı mı bu şeytan dedim? Hakikaten ya tüp mide ameliyatından önce daha mı mutluydum acaba?


Sonra bir fotoğraf daha düştü önüme! Onda da gülüyorum. Yeni fotoğraflarıma bakıyorum bu hissi alamıyorum. Haklıydı galiba bu şeytan! Ben obezken, 130 kiloyken duyduğum heyecanı şuan duymuyor muyum?
Bir tılsım vardı ve obezite cerrahisi olarak 70 kilo verdim ve o tılsım mı bozdum mu? Üstüne bir de retro döneminde vücut germe operasyonları olarak hazin sonumu kendim mi hazırladım!

Evet Ceren şeytan haklı git ve kilo al. Bunlar beynimden geçerken markete doğru yol almıştım. Hem dolanıp hem abur cubur bölümlerinde boş boş geziniyordum, derken instragram hikayelerde son eklediğim before and after fotoğrafımın altına benim için çok önemli birinden bir yorum geldi; ”vay be!!!”


Bu da mı şeytanın işi? Yok bu olsa olsa meleklerin duasıdır dedim, bir anda kendime geldim. Ceren ne salaksın kızım sen ya hala oyunlara alet oluyorsun şeytan seni aldatmaya çalışıyor diyip 1 adet muz alarak marketten çıktım.
Muzumu yedim, kan şekerim yerine geldi. Algılarım açıldı. Salak Ceren!!! Eskiden olan gülüşün şişmanlığını örtmek için sempatik olma, şirin gözükme güdüsü olmasın? Şimdi 70 kilo verdin, post bariatric sürecini tamamlıyorsun ve öz güvenini kazandın. Sence de her fotoğrafta kahkaha atma ihtiyacı hissetmemen gayet doğal değil mi?
Ayrıca kahkaha attığın fotoğraflar da var! Sen Allah tarafından lanetlenen ruhani varlığa na kanyosun?!?
Kandıramazsın beni şeytan, ben yoluma devam ediyorum!
Hem de artık daha çok inanarak!!!
Kahkaha benim içimde, bunu her fotoğrafa yansıtmak zorunda değilim. Kendimi seviyorum ve kendime değer veriyorum.
Sevgiler
Rebirth by Ceren

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir